Konštrukcia - STOLMA s.r.o. všetko z masívu

Menu
Menu
Prejsť na obsah
Drevostavby


Základná stavba drevodomu
po vyzrení betónu základovej dosky.


  1. Osadenie základových prahov.
  2. Postavenie základnej konštrukcie.
  3. Osadenie stropných trámov a pokrytie stropu OSB doskami.
  4. Zhotovenie strechy do štádia zafóliovania.
  5. Opláštenie stavby z vonkajšej strany.
Osadenie základových prahov.

Tento bod je jeden z najdôležitejších na celej stavbe domu. Základové prahy sa musia osadiť čo najpresnejšie po celom obvode domu a na nosných stenách. K tomuto kroku používame speciálny laser s prímačom, ktorý má presnosť nivelácie ± 0,1 mm/m čím dosiahneme to najkvalitnejšie vyváženie prahov. Po vyrovnaní a vyvážení prahy pritiahneme pomocou závitových tyčí a priestor pod základovými prahmi vyplníme špeciálnou expanznou maltou, ktorá sa musí nechať vytvrdnúť, aby nám ich podoprela a zaistila presnú výšku.  
obr. Vyfrézované sedlo
Postavenie základnej konštrukcie.

Po vytvrdnutí základových prahov môžme začať stavať konštrukciu obvodových a nosných stien domu. Všetky steny postupne na zemi zložíme do pripravených vyfrézovaných sediel a zostrelíme pomocou plynovej pištole točenými klincami (90mm) a na krajoch prišrubujeme konštrukčnými vrutmi. Točené klince majú výhodu niekoľko krát lepšej tuhosti spojov. Každú stenu po zložení dáme na jej miesto a prišrubujeme ju niekoľkými šrúbami k základovým prahom a nakoniec aj jednotlivé sekcie stien skrútime dokopy čím nám vznikne pevná konštrukcia domu.


Osadenie stropných trámov

Po dokončení konštrukcie domu musíme osadiť stropné trámy. Technologicky je to veľmi podobné ako osádzanie konštrukcie stien. Do vyfrézovaných sediel vložíme stropné trámy, ktoré ukotvíme konštrukčnými vrutmi. Po osadení všetkých trámov môžeme začať s pokrývaním stavby OSB doskami. Medzi OSB dosky dáme vždy originálne lepidlo Fermacell, ktoré nám vyplní prípadné nerovnosti a zároveň perfektne spojí celý strop ako jeden celok. Všetky OSB dosky sú pristrelené pneumatickou sponkovačkou k stropným trámom.
Zhotovenie strechy do štádia zafóliovania.

Informácie ohľadom zhotovenia strechy nájdete na našej stránke v sekcii strechy .
Opláštenie stavby z vonkajšej strany.

Opláštenie stavby prebieha pomocou tabúľ Fermacell, lepidla Fermacell a pneumatickej sponkovačky, ktorou pristrelujeme Fermacell na drevenú konštrukciu.
V tomto štádiu máme dom pripravený na osadenie okien a dverí aby sa do domu už nikto nežiaduci nedostal a môžme začať robiť izolácie, fóliovanie, predsteny, rozvody elektriny, kúrenie, vnútorné opláštenie stien a stropov.


Po dokončení vyššie uvedených prác zostáva len vymalovať, urobiť obklady, interierové dvere, kuchyňu prípadne schodisko a nábytok a dom je hotový.

Je vám niečo nejasné?  Napíšte nám rýchly mail.Alebo zavolajte na čísla v seckii Kontakty.

Návrat na obsah