Schody - STOLMA s.r.o. všetko z masívu

Menu
Menu
Prejsť na obsah
obr. 3D zobrazenie schodiska.
Naša firma sa zaoberá výrobou masívnych drevených schodísk.

Vyrábame schodiská samonosné alebo obklady železných či betónových schodísk.

Schodiská sú vyrábané len z tvrdého dreva (dub,buk) pre ten najlepší výsledok a funkčnosť schodov. K schodiskám prípadne vyrábame aj takzvané galérie (ochrany proti prepadnutiu z horného poschodia).

Prevedenie

Drevo-

Schody vyrábame len z kvalitného a vysušeného A reziva.


Dub alebo buk?

Obe dreviny sú dostatočne tvrdé a kvalitné na výrobu schodov. Rozdiel je v tom že buk je svetlejší a hladký a dub je trocha tmavší a má póry. Buk má výhodu možného namorenia do širokej škály aj bledších farieb. Dub zasa vyzerá na pohľad oveľa luxusnejšie. Najväčší rozdiel medzi drevinami je v ich cene. Dub je v súčastnosti drahší. Buk je lepší na biele časti schodiska (väčšinou podstupne) pretože nemá póry a preto je kvalitnejšia biela povrchová úprava.

Smrekové prevedenie schodísk nedoporučujeme pre nízku tvrdosť dreva čím sa výrazne zmenší kvalita schodiska.

Povrchová úprava
-

Na úpravu farby používame celú škálu moridiel (výber zo vzorkovníka) a striekame 3x protišmykovým lakom od firmy REMMERS pre dokonalú vrstvu laku a celistvosť farby.

Po vypracovaní cenovej ponuky sa pri presnom zameraní vždy vyberie presný odtieň podľa vzorkovníkov - vzorky moridiel nedávame na stránku kvôli rozlišnosti zobrazenia monitora a teda aj prípadnej odlišnosti od reálnej farby na vzorke / výrobku.


Stípiky, ktoré sú zároveň aj ochranou proti prepadnutiu používame sústružené. Je možná aj kombinácia s nerezom alebo so sklom.

Tip - najčastejšie sa používajú stĺpiky F2 z obrázku. Ich výhodou je pekný estetický vzhľad a ľahká údržba.
3D Program

Všetky schody po zameraní nakreslíme v 3D programe, zákazníkovy pošleme 3D pohľady, aby vedel ako presne bude finálny výrobok vyzerať.
Program navrhne schodisko tak aby bolo čo najpohodlnejšie a aby spĺňalo všetky kritériá čo najlepšie napríklad aby nezasahovalo do okien a pod. a vytlačí nám schodisko v mierke 1:1 pre maximálnu presnosť spracovania projektu.

Schody vyrábame aj s podestou prípadne dvoma podestami a je možné urobiť aj variantu s podstupnicami alebo bez nich.
Program nám dáva možnosť upraviť každý detail podľa požiadaviek zákazníka.


Návrh schodov
Hotové namon
tované schodisko

V tomto prípade realizácie schodiska si zákazník nechal len vyvŕtať diery a natiahol medzi bočnicu a madlo námornícke laná. Fantázii sa medze nekladú.


Najčastejšie tvary schodísk


Údržba schodiska

Nami používaný lak je protišmykový a extrémne tvrdý, vyrábaný špeciálne na schodiská. Schodisko je vyrobené podla najprísnejších kritérií, takže nepotrebuje žiadnu špeciálnu údržbu.

Jediná vec, ktorá schodisku škodí je chodenie v botách (kamienky a piesok). Na schodniciach pôsobí piesok ako brúsny papier a časom môže poškodiť vrchnú vrstvu laku.


Je vám niečo nejasné?  Napíšte nám rýchly mail.Alebo zavolajte na čísla v seckii Kontakty.

Návrat na obsah