Sieťky a žalúzie - STOLMA s.r.o. všetko z masívu

Menu
Menu
Prejsť na obsah
Okná


Sieťky
a žalúzie sa v prípade záujmu zákazníka väčšinou dodávajú vo farbe, ktorá sa esteticky hodí k vybranej farbe okien. Farba sa vyberá zo vzorkovníkov, ktoré vám v prípade záujmu poskytneme.

Sieťky

Nevyhnutnou súčasťou každého okna sú sieťky proti hmyzu. Lem profilu  dokonale splýva s rámom okna. Rám okennej siete je vyrobený z extrudovaného hliníkového profilu s vysokou tvarovou stálosťou. Rohy sú spájané  vnútornými plastovými rohovníkmi. Profily sú pílené pod 45° uhlom. Zameranie a montáž okenných sietí zabezpečíme my alebo si ich ľahko dokážete namontovať aj sami. Pre montáž sietí nepotrebujete žiadne náradie, sieť jednoducho  priložíte z vonkajšej strany k oknu a uchytíte o rám okna pomocou  otočných zvrtlílkov.

Túžba po čerstvom vzduchu býva často spojená s nepríjemnosťami  v podobe štípancov a uhryznutí. Okenná sieť proti hmyzu ponúka bezpečnú  ochranu pred náletom komárov, ôs a ďalšieho hmyzu, ktorý nás obťažuje.  Naša moderná ochranná sieť proti hmyzu bezpečne plní svoju funkciu bez  toho, aby narušovala estetickú kvalitu vašich okien: dúšok čerstvého  vzduchu si tak môžete užívať spoločne s plnohodnotným výhľadom z okna.

 • extrudovaný, hliníkový profil zaručuje vysokú životnosť,
 • vysoká priehľadnosť (najmä čiernej sieťoviny) zachová plnohodnotný výhľad z okna,
 • design okennej siete splynie hladko s interiérom vášho okna,
 • jednoduchá montáž aj demontáž okennej siete sa zaobíde aj bez náradia a zásahov do rámu okna.Ako správne používať a udržiavať okennú sieť proti hmyzu?

Starostlivo narábajte predovšetkým so samotnou sieťovinou, pri ktorej  hrozí pretrhnutie alebo iné mechanické poškodenie. Ochrannú sieť nie je  potrebné vyberať, a to ani v zimných mesiacoch. Pokiaľ sa tak  rozhodnete, skladujte ju na rovnom, suchom mieste. Na čistenie sieťoviny  môžete použiť vysávač. Rám siete utierajte vlhkou handričkou.
Žalúzie

Žalúzie sú ovládane gulôčkovou retiazkou. Široké spektrum farieb lamiel a líšt, vrátane imitácií dreva, uspokojí aj tých najnáročnejších zákazníkov. Horná lišta žalúzie dokonale splýva s rámom okna a zasklievacou lištou a  je dodávaná v základných farbách tmavohnedá, strednehnedá, svetlohnedá,  biela a strieborná. V prípade drevoimitácií je možné objednať lištu vo  farbe zlatý dub, svetlý dub, mahagón, čerešňa, smrek a jeľša.

Prečo žalúzie?

 • guľôčková retiazka umožňuje jednoduchú a citlivú reguláciu prieniku svetla,
 • výber z 32  farebných odtieňov lamiel žalúzií (3 cenovej úrovne),
 • výber zo 7 farebných odtieňov profilov žaluzií,
 • výber z 6 farebných odtieňov rebríčku a 4 odtieňov guličkovej šnúry
 • celotieniace prevedenie neprepustí ani najsilnejšie slnečné lúče,
 • pestrá paleta farebných odtieňov ponúka množstvo možností, ako svoje žalúzie zladiť s interiérom.
Ako správne používať a udržiavať žalúzie?

Životnosť vašich žalúzií zvýšite dodržiavaním nasledovných odporúčaní:

 • žalúzie inštalujte až po dokončení všetkých prác (napr. výmene okien) – zabránite tak ich neželanému poškodeniu,
 • žalúzie nesmú byť vystavené zvýšenému  množstvu prachu a vlhku,žalúzie sťahujte a vyťahujte potiahnutím za  retiazku smerom kolmo dole (nie smerom k sebe!),
 • žalúzie čistite suchou handrou bez použitia vody.Je vám niečo nejasné?  Napíšte nám rýchly mail.Alebo zavolajte na čísla v seckii Kontakty.

Návrat na obsah