HS portál - STOLMA s.r.o. všetko z masívu

Menu
Menu
Prejsť na obsah
Dvere


HS PORTÁL

HS portál je typ posuvných dverí ktorý sa používa najviac v prípade že potrebujete bezbarierový vchod. Prah sa u tejto technológie môže vsadiť celý do betónu (zarovno) - potom zostane len malá kolajnička ktorá ale nespôsobuje problém s prechodom.

HS portály vyrábame tak ako okná a dvere v hrúbkach 68, 78 a 88 mm preto je možné osadiť HS portál dvojsklom a trojsklom ktoré musí byť čo najkvalitnejšie kvôli prestupu tepla - HS portál má zvyčajne veľké sklenené plochy cez ktoré by v prípade zlého skla vznikala velká tepelná strata).

Najviac využívaným doplnkom HS portálov je " brzda " ktorá sa vsadí do hornej kolajnice a zabezpečuje plynulé dobrzdenie posuvnej časti HS portálu tak aby to bolo bezpečné a tiché aj pri rýchlejšom zatváraní.

Ďalší veľmi využívaný doplnok je vyrovnávajúca lišta na vonkajšiu časť HS portálu. Je to lišta ktorá slúži na vyrovnanie vonkajšej časti HS portálu (kde nieje kolajnica) aby bol prechod plynulí.


                                                      
                                                                                                       Vyrovnávacia lišta
U technológie HS portál je klučka v zavretej polohe smerom hore a otočením kľučky o 180° sa krídlo položí na kolajnicu a je možné ho ľahko odsunúť po celej jeho dĺžke. U zatvárania sa kľučka zasa otočí o 180° aby bola smerom hore čím sa krídlo zdvyhne a uzamkne.


Klučka a klučka s FAB
Vonkajšie madlo


SCHÉMY
Dôležitá vec pred objednaním HS portálu je vybrať si tú správnu schému pre Vás - ako má HS portál fungovať a ako sa bude otvárať.Je vám niečo nejasné?  Napíšte nám rýchly mail.Alebo zavolajte na čísla v seckii Kontakty.

Návrat na obsah