Eurookná - STOLMA s.r.o. všetko z masívu

Menu
Ste "drevení " ? Nie? Ale môžete byť, pretože všetko z dreva môžete mať od nás.
Menu
Prejsť na obsah
Okná


Naša firma vyrába eurookná v hrúbkach 68, 78 a 88mm .

Na výrobu okien používame len tie najkvalitnejšie dostupné materiály:
Cinkovaný spoj smrekového eurohranola
Dubový eurohranol
Drevo používame sušené nadpájané ( cinkované ) hranoly aj fixné hranoly od originál slovenských výrobcov. Okná vyrábame v drevinách Smrek, Dub a Meranti.
V prípade záujmu o inú drevinu nás kontaktujte.


Farby od rakúskej firmy ADLER používame už 16 rokov k najvyššej spokojnosti zákazníkov.

1. vrstva- Vyrobené okná máčame v základe. Základ zaisťuje ochranu dreva pred zamodraním a hubami.
2. vrstva- Po vyschnutí 1. vrstvy okno namočíme do priehľadnej medzivrstvy, ktorá zabezpečí dôkladné zasýtenie pórov dreva aj v čelných spojoch.
3. vrstva- Posledná vrstva je lazúra podľa Vášho výberu. Nanášanie lazúry je pomocou špeciálnej striekacej pištole, ktorá nanesie lazúru rovnomerne a na jeden nástrek nanesie 250-280 mikrometrov vrstvy (v porovnaní zo štetcom je to asi 6-krát viac na jednu vrstvu).
Tip: Pre zväčšenie vzoriek použiťe dvojklik lavou myšou alebo koliesko myši. (ďalšie vzorky vo fyzickej podobe)
Sklo naša firma používa vždy len kvalitne vyrobené sklo s ARGÓNOM v medzisklennom priestore.Dvojsklo
Trojsklo
Izolačné sklá


Neodmysliteľnou súčasťou kvalitných okien sú kvalitné sklá.  

Izolačné sklo musí spĺňať celý rad náročných kritérií, medzi ktoré patria: tepelno izolačné, zvukovo izolačné a požiarne kritériá. Skladajú sa z dvoch alebo troch tabúľ skla.
Dôležitými veličinami pri izolačnom skle sú súčiniteľ prechodu tepla Ug, ktorý predstavuje mieru straty tepla z priestoru W/m2.K a celková priepustnosť slnečného žiarenia g, ktoré sa dostáva cez okná do interiéru.

Hrúbka dreva
prestup tepla
68dvojskloUg = 1,1 W/m2K
78 a 88trojskloUg = 0,6 W/m2K

Štandardné izolačné dvojsklá
 
 •  Štandardné izolačné dvojsklo sa skladá z dvoch sklenených tabúľ skla pričom jedna z tabúľ je opatrená povlakom z mikroskopických ušľachtilých kovov a kovových oxidov. Tieto vrstvy zlepšujú úžitkové vlastnosti tepelnej izolácie a protislnečnej ochrany izolačného dvojskla. V medzipriestore medzi sklami je plyn – ARGÓN.


Štandardné izolačné trojsklá
 
 •  V dnešnej dobe, keď ceny palív a energií stále rastú, je dobré zamerať pozornosť na prostriedok, ktorý nám náklady na túto spotrebu značne zníži. Izolačné trojsklo je veľmi úspešným riešením úspory tepla v nami ponúkanom sortimente. Svoje uplatnenie nájdu najmä pri nízkoenergetických, pasívnych domov a ďalej u tých zákazníkov, ktorí vyžadujú len tie najlepšie tepelnoizolačné parametre. V medzipriestore medzi sklami je plyn – ARGÓN.


Výhody izolačného skla:

 
   
 • znižuje náklady na  vykurovanie v porovnaní s jednoduchým sklom o 40-48% (dvojsklo) u trojskla až o 65%

 • zabezpečuje príjemnú klímu v byte, ako aj v blízkosti okien
 •  
 • ochraňuje Vás i Vašich blízkych pred úrazom v dôsledku prasknutia skla
 •  
 • ochrana proti hluku
 •  
 • ochrana proti slnečnému žiareniu
 


SGG Swisspacer

Izolačné dvojsklá sa už viac ako 30 rokov vyrábajú s kovovým vymedzovacím rámčekom, väčšinou z hliníka. Vplyvom veľmi vysokej tepelnej vodivosti hliníka sa v okraji izolačného dvojskla vytvorí enormne vodivý tepelný most. Dôsledkom tepelného mosta je častý výskyt skvapalnenej vlhkosti na okraji okna, strata pohodlia a nevítané tepelné straty.
Z vyššie uvedených dôvodov sa pri dvojsklách zvyšuje význam tzv. ,,teplej hrany“. K najvyvinutejším riešeniam v tomto odbore sa radí SGG SWISSPACER. Straty cez tepelný most v okrajovej oblasti dvojskiel sa jeho použitím znížia o 50 až 60 %.
Príčinou zníženia tepelných strát je extrémne nízky koeficient tepelnej vodivosti rámika SGG SWISSPACER. Vymedzovací rámik je vyrobený z kompozitného plastu so sklenenými vláknami s tepelnou vodivosťou menšou ako 0,2 W/mK – 1000 x menšou ako pri hliníku (200W/mK). Takto sú tepelné mosty podstatne obmedzované. Izolačné dvojsklá s rámikom SGG SWISSPACER vykazujú omnoho vyššiu teplotu vnútornej tabule na jej okraji, čo znižuje výskyt kondenzácie. Tým sa zvyšuje životnosť predovšetkým drevených rámov a obmedzuje vznik zdraviu škodlivých plesňových kultúr.
Pretože rámik SGG SWISSPACER má taký istý tvar ako klasický hliníkový, je možné ho používať pre také isté typy dvojskiel. SGG Swisspacer ponúka na trhu izolačných dvojskiel modernú ,,teplú hranu“ s extrémne nízkou tepelnou vodivosťou a výraznými estetickými prednosťami.Kovanie používame značky SIEGENIA pre dlhú životnosť a ten najvyšší konfort pri otváraní okna. Ďalšia výhoda tohto kovania je napríklad v tom, že v zatváranom rohu sú ložiská takže okno nevisí len na hornom pante ale zároveň aj v protilahlom spodnom rohu na ložiskách (čím sa odlahčí namáhanie horného rohu).

Kovanie má aj možnosť štrbinového vetrania. Keď otočíťe kľučku o 90° je okno otvorené, keď otočíte kľučku o 180° je okno možné otvoriť do vetracej polohy (u otváravo-sklopného okna)a keď otočíte kľučku o +/- 135° sa okno otvorí na štrbinové vetranie. Dá sa využívať v odkladacích priestoroch ako sú špajze a podobne.


Okapnice od nemeckej firmy GUTMANN vyrobená z plastu a eloxovaného hliníka pre prerušenie tepelného mostu, a vyrobená tak aby k nej tesnenie doliehalo po celej vztyčnej ploche ale aby sa zároveň tesnenie ani v zime neprilepovalo.Silikón
používame od firmy Ramsauer, ktorý je vhodný aj pre tých najnáročnejších. Silikón je NEPLESNIVEJÚCI. Transparentný alebo vo farebných odtieňoch vzorkovníka farieb ADLER.
Tesnenie je celoobvodové vystrihnuté špeciálnymi nožnicami aby sa neprerušila celistvosť ani v rohoch. Samozrejmosťou je aj druhé prídavné tesnenie, obe vo viacerých farbách. Tesnenia silikónové čo predlžuje ich životnosť oproti zvyčajnému gumovému tesneniu.


Je vám niečo nejasné?  Napíšte nám rýchly mail.Alebo zavolajte na čísla v seckii Kontakty.

Návrat na obsah