S T O L M A s.r.o.- eurookná, dvere, schodiská, drevodomy.

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

adler lazury

okna

Vodourieditelný systém povrchovej úpravy ADLER.

 

Povrchová úprava dospela počas vývoja drevených eurookien k veľmi vysokej kvalite a trvanlivosti. Kvalitná povrchová úprava drevených okien sa skladá z troch vrstiev.
Prvú vrstvu nazývame namáčací základ. Nanáša sa na vybrúsené drevo najčastejšie máčaním. Spĺňa viacero funkcií, ktoré priamo alebo nepriamo súvisia s odolnosťou povrchovej úpravy. Pripravuje povrch na druhú vrstvu. Viaže sa priamo na drevnú hmotu a je nositeľom ochranných látok. Vďaka tomuto základu sú okná chránené proti plesni, hubám, škodcom či dokonca proti UV žiareniu. Samotný základ však nie je odolný voči vlhkosti.
Ochranu proti vode a vlhkosti zabezpečuje druhá a tretia vrstva. Druhá vrstva, často nazývaná Intermedio, je lazúra. Zaručuje drevu a základu odolnosť proti vlhkosti. Intermedio je vyhotovené tak, aby
sa dalo nanášať máčaním alebo polievaním, a na základe toho sa dostane i do spojov a do rohov, kadiaľ najčastejšie vniká do dreva vlhkosť. Tieto miesta nedokážeme ochrániť, ak nanášame lazúru striekaním alebo štetcom. Dá sa povedať, že Intermedio chráni drevo po celom obvode dotýkajúcom sa vonkajšieho prostredia.
Tretia vrstva - hrubovrstvová lazúra sa nanáša striekaním. Okrem odolnosti proti vlhkosti musí byť dostatočne mäkká nato, aby dokázala odolať úderom ľadovca či krupobitia. Musí byť natoľko elastická, aby zniesla drobné rozmerové zmeny spôsobené zmenou vlhkosti dreva.

Zloženie povrchovej úpravy:

1 : Eurohranol

2 : Aquawood tauchimprägnierung - namáčací základ

3 : Intermedio - namáčacia medzivrstva

4 : Dickschichtlasur - hrubovrstvá lasura

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky